1971 m. Tiesos taurė
Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – komandų pavadinimuose – nebūdingi lietuvių kalbai gramatiškai nesuderinti junginiai Jei galite, sutvarkykite. |
Sezonas | Lietuvos futbolas 1971 m. |
---|---|
Laikotarpis | 1971 m. birželio 13 – rugpjūčio 29 d. |
Čempionai | Vilniaus „Pažanga“ |
← 1970 m. 1972 m. → |
1971 m. Tiesos taurė – 25-asis Tiesos taurės turnyras. Taurę laimėjo Vilniaus „Pažanga“.[1]
Formatas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Komandos į turnyrą pakviestos birželio 13 d. Kaip ir ankstesniais metais, varžybos rengtos keliais etapais, bet turnyro formatas šiek tiek buvo pakeistas: [2]
- I etape (miestų ir rajonų turnyruose) į kovą stojo visos LTSR komandos, nepaisant to, kurioje lygoje jos žaidžia (anksčiau pajėgiausios komandos prisijungdavo vėlesniuose etapuose). Varžybas rengė miestų ir rajonų sporto komitetai, etapas baigėsi liepos 11 d.
- II etapas vyko 4 zonose, į jį pateko Vilniaus ir Kauno taurių pusfinalininkai, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio taurių finalininkai bei visų rajonų taurių nugalėtojai – iš viso 58 komandos. Varžybas rengė Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus miestų sporto komitetai (po 14–15 komandų zonoje), jos vyko iki zoninių pusfinalių, etapas baigėsi liepos 22 d.
- III etape susikovė 4 zonų pusfinalininkai, etapas vyko nuo rugpjūčio 4 iki rugpjūčio 29 d.[3] Kitaip nei I ir II etapuose, kur po lygiųjų ir pratęsimo buvo mušami 11 m baudiniai, III etape buvo žaidžiamos pakartotinės rungtynės kitą dieną, o joms pasibaigus lygiosiomis tada jau buvo mušami 11 m baudiniai.
Komandos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyre iš viso žaidė 423 ekipos.
Rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Miestų ir rajonų etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Akmenės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 6 komandos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Cementas Naujoji Akmenė | Koklininkas Viekšniai | ||||||||
5 | 1 | ||||||||
Alytaus rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 4 komandos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Dainava Alytus (1962) | 3 | ||||||||
Dzūkija Simnas | 1 | ||||||||
Dainava Alytus (1962) | Alytis Alytus | ||||||||
2 | 1 | ||||||||
Alytis Alytus | 4 | ||||||||
Pirmūnas Butrimonys | 1 | prat. | |||||||
Kauno miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 12 komandų. Atletas Kaunas ir Politechnika Kaunas žaisti atsisakė.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Banga Kaunas | Vimpelas Kaunas | ||||||||
4 | 0 | ||||||||
Pusfinaliuose pralaimėjo Inkaras Kaunas ir Lima Kaunas.
Kėdainių rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 4 komandos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 5 | ||||||||
Melioratorius Kėdainiai | 0 | ||||||||
Nevėžis Kėdainiai | Žvaigždė Kėdainiai | ||||||||
5 | 3 | ||||||||
Žvaigždė Kėdainiai | 4 | ||||||||
Chemikas Kėdainiai | 2 | ||||||||
Klaipėdos miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Dalyvavo 8 komandos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Baltija Klaipėda | 5 | ||||||||
Maistas Klaipėda | 0 | ||||||||
Baltija Klaipėda | Granitas Klaipėda | ||||||||
2 | 1 | ||||||||
Granitas Klaipėda | 6 | ||||||||
Automobilistas Klaipėda | 0 | ||||||||
Kretingos rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 4 komandos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Minija Kretinga | 6 | ||||||||
Gintaras Palanga | 1 | ||||||||
Minija Kretinga | TŪ Kurmaičiai | ||||||||
0 | 0 | ||||||||
(pratęsus rungtynes) | |||||||||
2 | 1 | ||||||||
TŪ Kurmaičiai | 1 | ||||||||
Salanta Salantai | 0 | ||||||||
Panevėžio miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 4 ekipos.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Statyba Panevėžys | Ekranas Panevėžys | ||||||||
2 | 1 | ||||||||
Šiaulių miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Statybininkas Šiauliai | Tauras Šiauliai | ||||||||
1 | 1 | ||||||||
11 m baudinių serija | |||||||||
Finale 11 m baudinių seriją laimėjo „Statybininkas“.
Ukmergės rajonas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Vienybė Ukmergė | Baldininkas Ukmergė | ||||||||
5 | 0 | ||||||||
Vilniaus miestas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 17 komandų.
Pusfinalis | Finalas | ||||||||
Pažanga Vilnius | 2 | ||||||||
Žalgiris Naujoji Vilnia | 1 | ||||||||
Pažanga Vilnius | Startas Vilnius | ||||||||
8 | 1 | ||||||||
Startas Vilnius | 1 | ||||||||
Lokomotyvas Vilnius | 0 | ||||||||
Zonų etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Šiame etape kovojo 58 komandos, suskirstytos į 4 teritorines zonas. Čia kovos vyko dviejuose etapuose, iki pusfinalių – į tolesnį etapą pateko po 4 komandas iš kiekvienos zonos. Burtai suskirstyti turnyro pradžioje.[5]
Kauno zona | Klaipėdos zona | Panevėžio zona | Vilniaus zona |
|
|
|
|
Kauno zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 15 komandų.
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Dainava Alytus (1962) (be kovos)
- Vimpelas Kaunas (be kovos)
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Drobė Kaunas | ATK Prienai | 3-0 |
Nevėžis Kėdainiai | Banga Kaunas | 3-1 |
Inkaras Kaunas | Metalas Vilkaviškis | ?-? (baud. ?-?) |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Dainava Alytus (1962) (be kovos)
- Vimpelas Kaunas (be kovos)
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Drobė Kaunas | Nevėžis Kėdainiai | 0-1 (prat.) |
Inkaras Kaunas | Sūduva Kapsukas | +:– |
Klaipėdos zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Žaidė 14 komandų.
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Elektra Mažeikiai | Cementas Naujoji Akmenė | +:– |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Tauras Tauragė | Minija Kretinga | 2-1 |
Baltija Klaipėda | Kooperatininkas Plungė | 6-2 |
Granitas Klaipėda | Mastis Telšiai | +:– |
Elektra Mažeikiai | FK Šilalė | +:– |
Panevėžio zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Kovojo 15 komandų.
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Statyba Panevėžys | FK Anykščiai | 6-2 |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Statyba Panevėžys | FK Kupiškis | 4-0 |
Ekranas Panevėžys | Sidabra Joniškis | 10-2 |
Tauras Šiauliai | FK Rokiškis | 3-2 |
Statybininkas Šiauliai | FK Liūdynė | +:– |
Vilniaus zona[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Varžėsi 14 komandų:
I etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Pažanga Vilnius | FK Trakai | +:– |
Žalgiris Naujoji Vilnia | FK Varėna | 8-1 |
Vienybė Ukmergė | FK Zarasai | 12-2 |
II etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Pirmoji komanda | Antroji komanda | Rezultatas |
---|---|---|
Pažanga Vilnius | FK Ignalina | 3-1 |
Žalgiris Naujoji Vilnia | Jaunystė Širvintos | 2-0 |
Vienybė Ukmergė | Lokomotyvas Vilnius | +:– |
FK Švenčionys | Startas Naujoji Vilnia |
Pagrindiniai etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aštunfinalis | Ketvirfinalis | Pusfinalis | ||||||||||||
Baltija Klaipėda | 1 | |||||||||||||
Pažanga Vilnius | 3 | |||||||||||||
Pažanga Vilnius | 6 | |||||||||||||
Vienybė Ukmergė | 4 | prat. | ||||||||||||
Vienybė Ukmergė | 3 | |||||||||||||
Vimpelas Kaunas | 1 | |||||||||||||
Pažanga Vilnius | 3 | |||||||||||||
Dainava Alytus (1962) | 0 | |||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 5 | |||||||||||||
Tauras Tauragė | 1 | |||||||||||||
Nevėžis Kėdainiai | 0 | |||||||||||||
Dainava Alytus (1962) | 1 | |||||||||||||
Dainava Alytus (1962) | 1 | |||||||||||||
Tauras Šiauliai | 0 | |||||||||||||
Statybininkas Šiauliai | 5 | |||||||||||||
Granitas Klaipėda | 1 | |||||||||||||
Statybininkas Šiauliai | 1 | |||||||||||||
pap. | Statyba Panevėžys | 3 | ||||||||||||
Statyba Panevėžys | 1 | 4 | ||||||||||||
Ekranas Panevėžys | 1 | 0 | ||||||||||||
Statyba Panevėžys | 4 | |||||||||||||
Elektra Mažeikiai | 0 | |||||||||||||
Žalgiris Naujoji Vilnia | 3 | |||||||||||||
Inkaras Kaunas | 0 | |||||||||||||
Žalgiris Naujoji Vilnia | 1 | |||||||||||||
Elektra Mažeikiai | 3 | prat. | ||||||||||||
Elektra Mažeikiai | 2 | |||||||||||||
Modulis Pabradė | 1 | |||||||||||||
Finalas | ||||||||||||||
Finalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
1971 m. rugpjūčio 26 d. 18:30 |
Pažanga Vilnius | 1 – 0 | Statyba Panevėžys | Vilniaus centrinis Žalgirio stadionas Žiūrovų: 3000 Teisėjas: Kęstutis Andziulis (Kaunas)
|
---|---|---|---|---|
Romas Biliūnas 16' | Ataskaitos: [6][7][8] |
|
|
1971 m. rugpjūčio 29 d. 18:00 |
Statyba Panevėžys | 1 – 3 | Pažanga Vilnius | Panevėžio centrinis stadionas Žiūrovų: 6000 Teisėjas: Juozas Kazlauskas (Kaunas)
|
---|---|---|---|---|
Algirdas Kunčina 84' | Ataskaitos: [9][10][7][8] | 45' Leonardas Žukauskas 46' Leonardas Žukauskas 80' Marijanas Michailovskis |
|
|
TSRS kolektyvų taurė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Turnyro šešioliktfinalyje „Pažanga“ žaidė Rusijoje su Belaja Kalitvos „Kalitva“ (Rusija) komanda, kuriai pralaimėjo 1-2 (prat.).
Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- ↑ Lithuanian Final Tables 1922-2013 (Almis.sritis.lt)
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1971-06-13
- ↑ Algimantas Bertašius. Lietuvos sporto žinynas, T. 7 (1969–1972 m.). – Vilnius, Lietuvos sporto informacijos centras, 2002. // 64 psl.
- ↑ Juozas Baniota ir Gediminas Kalinauskas. „Aukso ir gintaro amžiaus aidai“ (istorinė apybraiža). – Kėdainiai, „Spaudvita“, 2009. ISBN 978-9955-637-56-1. // psl. 82
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1971-06-13
- ↑ Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 641.
- ↑ 7,0 7,1 Lithuanian Cup Finals (Almis.sritis.lt)
- ↑ 8,0 8,1 Vytautas Saulis ir Gediminas Kalinauskas. „Lietuvos futbolas, 1922-1997 m.: istorinė apybraiža“ // Vilnius, „Diemedis“, 1997. // psl. 271.
- ↑ Laikraštis „Tiesa“. // 1971-08-31
- ↑ Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 642.
Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
- Laikraštis „Sportas“. // 1971 m.
- Laikraštis „Tiesa“. // 1971 m.
- Gediminas Kalinauskas. Lietuvos futbolo raida (1905–2018). – 2020 m. // psl. 640–642.
- LFF tauré 1971 (Foot.dk)
|
|